Міністерство економічного розвитку і торгівлі України призупинило своє рішення про перепідпорядкування собі ПАТ «Укртрансгаз» від НАК «Нафтогаз України», заявив перший віце-прем'єр Степан Кубів на погоджувальній раді.

«Це рішення, по суті, є правильним ... Я готовий визнати, що при ухваленні рішення ми не провели належних консультацій — це технічний і, в деякій мірі, політичний момент. У зв'язку з цим рішення мною, як міністром, призупинено», — цитує Кубіва «Інтерфакс-Україна».

При цьому, заступники міністра економрозвітку і торгівлі Максим Нефьодов та Юлія Ковалів заявили, що зміни до статуту «Нафтогазу» з ними не обговорювали.

Ми вважаємо за потрібне повідомити, що зміни до Статуту «Нафтогаз», затверджені наказом Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, з нами не обговорювалися та не узгоджувалися. Ми не брали участі в ухваленні цього рішення», — написав Нефьодов у facebook.

Відзначимо, що окрім «Нафтогазу», переглянути рішення про передачу компанії «Укртрансгаз» під управління Міністерства економічного розвитку та торгівлі вимагають Європейський банк реконструкції та розвитку та Енергетичне співтовариство.  

Зокрема, Енергетичне співтовариство зауважує, що «Цей крок(МЕРТ— ред.) не відповідає Резолюції із розукрупнення, прийнятій урядом 1 липня 2016 року. Ця резолюція передбачає, що новий оператор газотранспортної системи працюватиме під управлінням Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке поступово візьме на себе керування діяльністю «Укртрансгазу». 

Раніше в інтерв'ю Громадському прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що жодних проблем з реформою «Нафтогазу» немає. У той же час він визнав, що рішення Мінекономіки має бути детально проаналізовано. 

Поділитись: