Міністерство енергетики та захисту довкілля запропонувало інвесторам, які збудували в Україні сонячні та вітроелектростанції, оновлений план добровільної відмови від «зеленого» тарифу.

План презентував заступник міністра енергетики Костянтин Чижик під час Українського енергетичного форуму, передає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, інвесторам пропонують добровільно погодитися на зниження погодженого у договорах з державою «зеленого» тарифу, за яким вони продають електроенергію в мережу, на 10-25%:

  • для вітроелектростанцій зниження має скласти 10%,
  • для сонячних електростанцій потужністю до 10 мегаватів — 15%,
  • для сонячних електростанцій потужністю 10-50 мегаватів — на 20%,
  • для сонячних електростанцій потужністю понад 50 мегаватів — на 25%.

За такого варіанту інвестори зможуть продовжити термін виплат «зеленого» тарифу на 5 наступних років.

У разі ж, якщо інвестори не захочуть продовжувати термін виплати «зеленого тарифу», то зниження цього тарифу буде меншим вдвічі.

За розрахунками Міненерго, якщо не зробити добровільної реструктуризації «зеленого» тарифу, то у компанії, яка здійснює його виплату інвесторам — Гарантованого покупця — виникне дефіцит коштів, який до кінця 2020 року складе 19 мільярдів гривен. Іншими словами, інвесторам просто не буде з чого виплачувати «зелений» тариф, на який вони погодилися у договорі з державою.

Зазначимо, що в межах реформи на ринку електроенергії, виплату «зелених тарифів» планують замінити на проведення «зелених аукціонів». Їх розпочнуть проводити у квітні 2020 року через систему Прозорро.

Зазначимо, що енергія, яку виробляють в Україні «зелені» електростанції (вітрові та сонячні електростанції) продається за «зеленим» тарифом, який в Україні один з найвищих у Європі. Напередодні в уряді запропонували інвесторам добровільно погодитися на зниження цього тарифу.

Зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.
Поділитись: