У Міністерстві енергетики та захисту довкілля повідомили, що запропонували інвесторам, що збудували електростанції, які працюють на відновлювальних джерелах енергії, добровільно знизити свій «зелений» тариф.

Про це повідомив заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Костянтин Чижик у ході міжнародного інвестиційного форуму з питань відновлювальної енергетики, передає «Інтерфакс-Україна».

Відповідно до пропозиції Міненерго, «зелений» тариф для вітроелектростанцій пропонують знизити на 110%, а для сонячних електростанцій — на 17% з подальшим продовженням терміну дії таких тарифів.

«Ми очікуємо, що це, по-перше, призведе до збалансування дефіциту «Гарантованого покупця», а, по-друге, — зробить тарифи ближчими до ринкових цін. Хочу підкреслити, що всі ці пропозиції (з невеликими відхиленнями) підтримали більшість профільних асоціацій з відновлювальної енергетики», — повідомив Чижик.

Стимулювати погоджуватися на добровільне зменшення доходів від продажу електрики власників «зелених» електростанцій має підвищення відповідальності за небаланси у постачанні електрики: для тих компаній, які погодяться добровільно знизити свій «зелений» тариф така відповідальність настане пізніше, що зекономить їм кошти.

Зазначимо, що зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Однак розмір цих тарифів наразі в Україні є найвищим у Європі. Це призвело до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

В умовах ринку електроенергії, «зелені тарифи» електростанціям виплачує компанія Гарантований покупець. Вона ж викуповує електроенергію в Енергоатому та Укргідроенерго, перепродаючи її населенню за фіксованим тарифом. Через це Гарантований покупець зазнає збитків, а у його платіжному балансі формується дефіцит.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні необхідно розв'язувати питання «зелених» тарифів на продаж електроенергії з альтернативних джерел. З компаніями, які вже підписали контракти з державою на отримання цих тарифів, будуть спілкуватися.

Водночас в уряді повідомили, що не планують змінювати умов для «зелених» інвесторам «заднім числом».

Поділитись: