«Надзвичайні заходи» в енергетиці передбачають обмеження енергопостачання для споживачів, аварійне відключення споживачів, а також протиаварійні заходи зниження електроспоживання.

«Надзвичайні заходи» в енергетиці, які запровадив Кабінет міністрів України, передбачають обмеження енергопостачання для споживачів, аварійне відключення споживачів, а також протиаварійні заходи зниження електроспоживання з метою запобігання порушення режиму роботи об’єднаної енергосистеми України (ОЕС).

Про це повідомила Громадському прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Такі заходи будуть застосовані в разі виникнення дефіциту палива, гідроресурсів, загрози порушення балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності та її дефіциту в ОЕС.

Їх буде проводити Держенергонагляд України на підставі закону «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» та Правил користування електричною енергією, затверджених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.  

Зазначається, що Міненергетики має сповістити Київську міську та обласні держадміністрації і підприємства електроенергетики про застосування графіків обмеження споживання електричної енергії, аварійного відключення споживачів тощо не пізніше ніж за 3 доби.

Вони у свою чергу мають сповістити місцеві органи виконавчої влади та споживачів через засоби масової інформації та свої сайти.

Нагадаємо, 15 лютого на позачерговому засіданні Кабмін запровадив надзвичайні заходи в енергетиці.

Пізніше прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що Україна заблокувала експорт антрациту на період дії надзвичайних заходів в енергосистемі.

Поділитись: