Кабінет міністрів України уповноважив виконувачку обов’язків міністра фінансів України Оксану Маркарову підписати векселі на користь Міжнародного валютного фонду, які необхідні для отримання наступного траншу.

Кабінет міністрів України уповноважив виконувачку обов’язків міністра фінансів України Оксану Маркарову підписати векселі на користь Міжнародного валютного фонду, які необхідні для отримання коштів від нього.

Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду 22 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, процедура отримання траншу МВФ передбачає видання векселя на користь фонду, під який згодом надаються кошти у іноземній валюті — американських доларах.

Таким чином, уряд готується до зарахування п’ятого траншу макрофінансової допомоги від МВФ, який Україна може отримати за результатами візиту місії фонду на початку вересня 2018 року.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, йдеться про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись: