Економіка / Макроекономіка

Мінфін позичив понад 1 млрд грн на українському ринку

«Фінансовий клуб»
Економіка/Макроекономіка/Мінфін позичив понад 1 млрд грн на українському ринку
Зберегти
Вигляд
Міністерство фінансів України випустило облігації внутрішньої державної позики на понад 1,05 мільярдів гривень у гривневому еквіваленті.

Зокрема, гривневі облігації на 469 мільйонів гривень під 18,5% річних, а також доларові облігації на близько 20 мільйонів доларів під 7,2-7,5% річних.

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Україна розмістила на міжнародних ринках євробонди на 5 та 10 років на загальну суму 2 мільярди доларів. Відсоткові ставки за цими цінними паперами складуть 8,99% та 9,75% відповідно.

Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються.

Крім цього, більшість інвесторів були невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.

Проте після оголошення фондом про нову угоду з українським урядом, ризик запозичення Україні коштів дещо знизився.

Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від Міжнародного валютного фонду, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Зазначається, що частина коштів, отримана внаслідок розміщення нових облігацій, піде на покриття даного боргу на 725 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини