За результатами першого за останні 2 тижні аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики, який відбувся 17 березня, Міністерство фінансів України залучило в інвесторів 71,6 мільйона доларів.

Відповідні результати аукціону містяться на сайті відомства.

Зазначається, що уряд виставив на продаж лише доларові облігації. Термін їхнього обігу складає 10 місяців, а рівень дохідності — 3,5% річних. У гривневому еквіваленті до бюджету надійшло 1,9 мільярда гривень.

Аукціон 17 березня відбувся після паузи, адже 10 березня, у попередній вівторок, такий аукціон скасувати через паніку на світових фондових ринках.

Відзначимо, що ця паніка досі триває, Зокрема 16 березня фондові ринки США «просіли» на більш ніж 12% — найбільше з 1987 року. Також інвестори наразі намагаються виходити з активів країн, що розвиваються, зокрема України.

Як уточнили у пресслужбі Мінфіну, покупцями цих облігацій уряду стали переважно банки.

«Мінфін надав можливість банкам та їх клієнтам розмістити свою вільну валютну ліквідність у надійний та прибутковий інструмент», — повідомили у Мінфіні за підсумками аукціону.

На попередньому аукціоні, який відбувся 3 березня, Мінфін залучив 6,58 млрд грн, ще раніше Мінфін отримав 1,6 мільярда гривень. 18 лютого Мінфін продав облігації на 1,52 мільярда гривень. 11 лютого держава отримала 9,2 мільярда гривень від продажу облігацій. Тижнем раніше Мінфін продав облігацій на 2,3 мільярда гривень.

Поділитись: