У Міністерстві фінансів України повідомили, що продовжать роботу з верифікації (перевірки) отримувачів соціальної допомоги, попри рішення Конституційного суду про незаконність такої діяльності.

У Мінфіні заявили, що «поважають позицію Конституційного суду та визнаючи верховенство права, будуть повною мірою виконуватиме його рішення». Водночас, як повідомляють у міністерстві, проводячи перевірку отримувачів соціальних виплат, Мінфін має справу з деперсоніфікованими даними, тому не має інформації про сімейний стан та інші персональні дані громадян України.

«Верифікація державних виплат спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Бюджетні кошти повинні витрачатись ефективно і прозоро, а допомога — надаватись адресно», — повідомила виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова.

Зазначимо, що верифікація (перевірка) отримувачів соціальних виплат — процес перевірки фактичного соціального стану отримувачів соціальних виплат, зокрема виплат безробітним. Метою такої перевірки є мінімізація зловживань при отриманні соціальних виплат, а також корупції у процесі призначення таких виплат.

Напередодні у Конституційний суд України постановив, що Мінфін не має права здійснювати перевірку отримувачів державних соціальних виплат.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile