Міністерство фінансів виступило з пропозицією про скорочення кількості студентів, які отримують стипендію до 15%, щоб підвищити мотивацію навчання.

Міністерство фінансів виступило з пропозицією про скорочення кількості студентів, які отримують стипендію до 15%, щоб підвищити мотивацію навчання.

Про це заявив заступник Міністра фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю для VoxConnector.  

За його словами, до 2017 року 70% студентів отримували стипендії, однак це впливало на якість навчання вищих закладів.

«Надлишок коштів використовувався на інші цілі. Таким чином, за рахунок студентів, ВУЗи вирішували власні проблеми. ...Там була захована стипендія, тому Міністерство освіти або ВУЗи могли використовувати кошти для погашення їхніх проблем, наприклад енергоносії плати», – сказав він.

Марченко також пояснив, яким чином планується зменшення стипендій: у 2017 році 40-45% отримують стипендію, у 2018 році – 25%, а вже у 2020 році – всього 15 %.

«Мотивація отримати стипендію змінює взагалі філософію і мислення студентів. Навчальні заклади на власний розсуд обиратимуть кількість студентів, які зможуть отримати стипендію», – вважає заступник міністра фінансів.

Відповідну пропозицію буде направлено на розгляд Міністерства освіти, яке має ухвалити остаточне рішення.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Кабінет міністрів затвердив виплату академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів на підставі рейтингу і мінімальну стипендію на рівні 1100 гривень з 2017 року.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: