ENRU

Мінфін пропонує законодавчо вирішити питання санкцій за неподання звітності через кібератаки

Міністерство фінансів України розробляє проект змін до податкового кодексу, що дозволятиме звільнити платників від штрафів за несвоєчасне оформлення податкових накладних, виписаних з 1 до 15 червня 2017 року, через кібератаки 27 червня.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

«Несвоєчасна реєстрація накладних є підставою для застосування штрафів, але очевидно, що у даній ситуації стягнення штрафів з бізнесу було би вкрай несправедливим», — йдеться у повідомленні відомства.

У міністерстві радять платникам податків використовувати дійсні юридичні методи, зокрема статтю 101 Податкового кодексу.

Ця стаття передбачає, зокрема, механізм списання безнадійного податкового боргу рішенням керівника або заступника (уповноваженої особи) податкового органу. Під таким боргом в тому числі розуміється борг, що виник через форс-мажорні обставини.

«Чинне законодавство відносить підтвердження таких форс-мажорних обставин до повноважень Торгово-Промислової палати України. Тому ми радимо звертатися до ТПП для підвердження форс-мажору, а також до Кіберполіції для реєстрації кримінального провадження. Це дієвий механізм, який дозволить компаніям уникнути несправедливих штрафів», — додали у міністерстві.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.  

Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США. СБУ заявила при причетність російських спецслужб до вірусу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram