ENRU

СБУ заявила про причетність російських спецслужб до вірусу Petya

Служба безпеки України заявила, що до кібератаки на Україну причетні спецслужби Росії.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

У спецслужбі зазначають, що відсутність нормального механізму збору викупу свідчить про те, що замаскований під здирника вірус насправді був створений для знищення даних.

«Наявні дані, у тому числі отримані в рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж самі хакерські угрупування, що у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України з використанням ШПЗ «TeleBots» та «Blackenergy». Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ», — пишуть в СБУ.

У Службі безпеки додають, що призначенням вірусу було порушення роботи державних і приватних установ.

«Слід зазначити оригінальність та специфічність масштабного вектора зараження, пов’язаного з використанням прикладного бухгалтерського програмного забезпечення. За даними джерел СБУ за останні роки він зустрічався лише раз під час кібератаки з боку Північної Кореї», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.  

Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram