Міністерство фінансів України опублікувало законопроект про так звані «кешбеки», які планується виплачувати тим споживачам, які помітили, що їм продали товари чи послуги з порушеннями, а саме, не видали фіскального чека.

Відповідний законопроект з’явився на сайті Мінфіну.

Зазначається, що там Міністерство фінансів пропонує стимулювати боротьбу з незаконним продажем товарів та послуг, а також з обігом контрафактних та контрабандних товарів.

Так, у разі ухвалення відповідного законопроекту, українці, які придбали товари чи послуги на суму від 850 гривень та не отримали фіскальний чек, зможуть поскаржитися на продавця до податкових органів та отримати компенсацію 100% придбаного товару.

При цьому компенсацію виплачуватимуть зі штрафу, який податкова накладе на продавця. Ці штрафи планують встановити у розмірі 200% вартості проданого з порушенням товару (за перше порушення) та 500% вартості такого товару (у разі, якщо таке порушення продавець зробив не вперше).

Для того, щоб цей закон працював, в Україні планують запустити електронний реєстр чеків, де кожен охочий зможе перевірити, чи отриманий ним чек справжній.

Наразі даний законопроект перебуває на етапу обговорення у міністерстві фінансів.

Нагадаємо, що 26 вересня 2018 року в Україні почали тестувати електронні касові чеки.

Зазначимо, що система електронного чеку є частиною пілотного проекту, започаткованого Міністерством фінансів України. В рамках цього проекту пропонується використовувати новітні реєстратори розрахункових операцій, зокрема, замінити традиційні касові апарати на смартфони, планшети та ноутбуки, на яких встановлене відповідне програмне забезпечення.

Як зазначається, новітні касові апарати «видаватимуть» електронні чеки, які кожен покупець зможе перевірити в системі на справжність через відповідний реєстр електронних чеків.

Поділитись: