Економіка / Бізнес

Мінфін: відтепер підприємцям не потрібно вклеювати касові чеки у книги обліку

Мінфін
Економіка/Бізнес/Мінфін: відтепер підприємцям не потрібно вклеювати касові чеки у книги обліку
Зберегти
Вигляд
Набув чинності наказ Міністерства фінансів України, який передбачає зміни до законодавства щодо порядку реєстрації розрахункових операцій та ведення книг обліку розрахункових операцій.

«Дотепер підприємці, щоб зареєструвати касовий апарат, витрачали не тільки гроші, але й час — в середньому, п’ять днів. А це — простій у роботі і недоотриманий дохід. Новий порядок реєстрації спрощує цей процес», — повідомляють у Мінфіні.

Відповідно до нового наказу, фіскальна служба створить реєстр екземплярів касових апаратів та реєстр їхнього сервісного обслуговування, що дасть можливість підприємцям реєструвати касові апарати в один крок, подавши заяву за спрощеною формою.

«Більше того, відтепер підприємці зможуть не використовувати книги КОРО (книги реєстрації касових операцій — ред.), але, якщо касовий апарат зламався або відсутня електроенергія, він зобов’язаний припинити продаж або надання послуг до відновлення роботи РРО», — додають у Мінфіні.

Зазначається, що даний наказ сприятиме запровадженню новітніх форм касових апаратів в Україні. Зокрема, мова йде про використання спеціальних програм та додатків на смартфонах, планшетах та ноутбуках у якості касового апарату.

Нагадаємо, що 13 червня Кабмін затвердив пілотний проект з використання планшетів та смартфонів у якості касових апаратів.

Також повідомлялось, що урядовий комітет схвалив низку актів, що запровадять пілотний проект з використання планшетів та смартфонів у якості касових апаратів.

Раніше колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомляв, що Мінфін створить мобільний додаток для сплати податків. Робота над ним уже розпочалась.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, запровадження новітніх касових апаратів дозволить бізнесу зекономити до 2,5 мільярдів гривень.

Пов`язані новини