Кабінет міністрів України запроваджує пілотний проект, що запроваджує модель використання смартфонів та планшетів у якості касових апаратів.

Кабінет міністрів України запроваджує пілотний проект, що запроваджує модель використання смартфонів та планшетів у якості касових апаратів.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 13 червня.

«Будуть нові сучасні комплекси, буде низька вартість, буде простота використання, реєстрація касових операцій буде відбуватись за один крок, за один день», — заявила Оксана Маркарова, виконувачка обов'язків міністра фінансів України.

В уряді сподіваються, що використання нових технологій спростить використання касових операцій та дозволить зменшити обсяг тіньового бізнесу в Україні, так як для підприємців суттєво спроститься процес реєстрації касових операцій.

Пілотний проект запустять після доопрацювання всіх необхідних документів у Міністерстві фінансів України.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, існуюча наразі система постачання та обслуговування касових апаратів має всі ознаки монополії, а запровадження нових технологій «звільнить підприємців від касового рабства».

Також повідомлялось, що урядовий комітет схвалив низку актів, що запровадять пілотний проект з використання планшетів та смартфонів у якості касових апаратів.

Раніше колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомляв, що Мінфін створить мобільний додаток для сплати податків. Робота над ним уже розпочалась.

Також Данилюк заявив, що Мінфін працює над законопроектом, щодо видачі ідентифікаційного коду разом з паспортом громадянина України.

Поділитись: