Міністерство фінансів України завершує роботу над проєкт закону про державний бюджет на 2020 рік. Затвердити документ та подати його у вигляді законопроєкт на розгляд парламенту має вже новий уряд.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова, презентуючи коментар Мінфіну щодо виконання бюджету 2019 року.

«Коментар про виконання бюджету за 7 місяців більш розширений, ніж щомісяця так як ми перешли половину року. І висновки щодо виконання бюджету 2019 року мають вплив не тільки на 2019, а й на планування Бюджету-2020, яке в Мінфіні входить у фінальну фазу перед його майбутньою подачею на розгляд вже новому Кабінету міністрів України», — повідомила Маркарова.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроект підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

За даними Мінфіну, за 7 місяців бюджет на 2019 рік недовиконали на 2,6%, загалом через низький курс валют та недоотримані податки.

Також за даними відомства держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile