Обсяги державних запозичень у січні-липні 2019 року перевищили витрати за державним боргом на 62,6 мільярда гривень.

Такі дані наводить Міністерство фінансів України.

Так, загальні обсяги державних запозичень за перші 7 місяців 2019 року склали 311,5 мільярда гривень, а на виплати за державним боргом уряд витратив 248,9 мільярда гривень.

Більшість державних запозичень залучили шляхом продажу державних облігацій — 255,3 мільярда гривень. З низ облігації на 164,1 мільярда гривень були у гривні, а решта — у іноземній валюті.

Крім цього у першій половині 2019 року Україна отримала фінансування Світового банку, випустила євробонди на 1 мільярд євро.

Також у Мінфіні повідомили, що завдяки зміцненню курсу гривні там зекономили 11,5 мільярдів гривень на обслуговуванні державного боргу.

За даними Мінфіну, до кінця 2019 року Україні необхідно виплатити 169 мільярдів гривень за державним боргом. Більшість цих коштів — у іноземній валюті, тобто у разі зростання курсу долара ці витрати можуть також збільшитися.

У червні 2019 року державний борг України зріс на 2,5% та перевищив 80 мільярдів доларів.

У липні іноземці вклали у державний борг України 1,27 мільярда доларів.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Поділитись: