За перше півріччя 2019 року Міністерство фінансів України збільшило обсяги випуску облігацій внутрішньої державної позики на 100 мільярдів гривень проти аналогічного періоду 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

«Так, у першому півріччі 2019 року надходження до державного бюджету від розміщення ОВДП становили понад 185 мільярдів гривень, що на 100 мільярдів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року», — йдеться у повідомленні міністерства.

У Мінфіні зазначають, що збільшення обсягів запозичень на ринках є частиною стратегії з управління державним боргом України до 2022 року.

Нагадаємо, що під час останнього аукціону з продажу держоблігацій Мінфін залучив 14,8 мільярда гривень до бюджету.

Раніше стало відомо, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Поділитись: