Великі іноземні інвестори почали скуповувати українську та єгипетську валюту через їхнє суттєве зростання відносно долара від початку року та побоювання щодо майбутнього торговельної війни, що триває між США та Китаєм.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Зазначається, що від початку 2019 року курс гривні відносно долара зріс на 5%, а єгипетського фунта — на 6%. Наразі це рекордні показники зростання валют щодо долара у світі.

Окрім власне валюти, іноземні інвестори цікавляться купівлею державних боргових облігацій обох країн через високі відсоткові ставки за ними. Так, за гривневими облігаціями в Україні можна отримати 17-18% річних, тоді як у США такі ставки складають близько 2% річних, а у ЄС часто взагалі є від’ємними.

Зазначимо, що скуповуючи українські гривні та гривневі облігації, іноземні інвестори продають Україні конвертовану валюту — долари та євро. Внаслідок цього пропозиція валюти в Україні зростає, що сприяє падінню курсу долара та євро.

Напередодні повідомлялось, що загальна сума українських боргових облігацій в портфелях іноземних інвесторів досягла рекордної суми у 48,65 мільярда гривень.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Нагадаємо, що раніше у Bloomberg підрахували, що торговельна війна Трампа може призвести до збитків світовій економіці у розмірі 600 мільярдів доларів до 2021 року. За даними МВФ, втрати світової економіки від торговельної війни щороку складають 455 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підняти мита на китайський імпорт та відмовився продовжувати торговельні переговори.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: