ENRU

Вирішення проблем політв’язнів неможливе до деокупації Криму — Мінінформполітики

F5bb1ccd2202906b3
Заступниця міністра інформполітики Еміне Джеппар, фото Сергій Бейко/Громадське

Справи політичних в'язнів в окупованому Криму будуть вирішені лише після деокупації півострова. 

Про це в ефірі Громадського сказала заступниця міністра інформполітики Еміне Джеппар.

«Будь-яка справа, в тому числі справа Ахтема Чийгоза, вона приречена на дії РФ. Тобто, поки не відбудеться деокупація, говорити про вирішення проблем, в тому числі про вирішення проблем політичних в’язнів — неможливо», — сказала вона.

Джепар наголосила, що громадські організації, політики та прості українців мають продовжувати моніторити та поширювати інформацію щодо порушення прав громадян на півострові, оскільки у разі, «якщо ми не будемо діяти взагалі — це співпадатиме з тим, чого хоче РФ».

«Найефективніше, що ми можемо зробити — не дозволити світу забути Крим. Бо РФ навіть не уявляєте які важелі включає, щоб змусити визнати статус-кво», — додала Джеппар.

Представниця міністерства додала, що на сьогодні «чітко відбувається політика невизнання та політика продовження санкцій» проти Росії. 

Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.

ЧИТАЙТЕ: Ахтем Чийгоз: 8 років колонії суворого режиму.

11 вересня у Раді Європи засудили вирок Чийгозу окупаційною владою Криму. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram