Міністр інфраструктури пропонує максимально спростити формулу розмитнення автомобілів, зокрема авто на єврономерах. Водночас зміну формули має підтримати Міністерство фінансів та уряд, адже у бюджеті закладені доходи за чинними нині формулами розмитнення.

Про це повідомив в міністр інфраструктури України Владислав Криклій в інтерв'ю «Економічній правді».

«Ми ж Мінінфраструктури, а не Мінфін. Ми готові на будь-які речі. Я взагалі пропоную, щоб ввести, як у Грузії, долар, два, або три з «кубіка». Як варіант звучав, ввести коефіцієнт на марку, і все», — повідомив Криклій.

За його словами, чим простішою буде формула розмитнення вживаних авто, тим менше корупції буде при здійсненні розмитнення, зокрема тієї, що пов'язана з оцінкою вартості авто.

«Бо там, де все примітивно, немає корупції», — зазначив Криклій.

За його словами, спростити формулу розмитнення наразі не можна, адже доходи до проєкту бюджету на 2020 рік закладали з розрахунку на те, що діятиме чинна нині формула розрахунку акцизів та мит.

Раніше Криклій пропонував розмитнювати «євробляхи» за єдиною ставкою. Також в уряді повідомляли, що розроблять новий законопроєкт про розмитнення автомобілів.

12 вересня Рада ухвалили закон, який відтерміновує запровадження штрафів за порушення митного режиму перебування машин з іноземною реєстрацією в Україні. За нього проголосувало 284 депутати.

Поділитись: