Міністр інфраструктури України Володимир Омелян закликав уряд знизити частку чистого прибутку, який державні транспортні та інфраструктурні компанії мають перерахувати до бюджету у 2019 році.

Про це Омелян повідомив у коментарі «ЦТС».

Зазначимо, що відповідно до урядової постанови, державні компанії протягом року мають перерахувати до бюджету 90% чистого прибутку, який вони отримали минулого року. Це рішення стосується й транспортних та інфраструктурних компаній, які знаходяться у підпорядкуванні Мінінфраструктури.

«Ми вже прохолодили це у 2015 році і це був повний колапс діяльності цих компаній. Тому ми звернулися до Кабінету міністрів, Міністерства фінансів з проханням переглянути цю норму в контексті морської та авіаційної галузі», — повідомив Омелян.

За його словами, наразі авіаційна та портова галузі в Україні активно розвиваються і для того, аби не припинити цей розвиток, необхідно збільшувати інвестиції. Одним з джерел цих інвестицій Омелян назвав чистий прибуток.

Напередодні зменшити частку дивідендів в уряду просив Нафтогаз. У компанії повідомили, що таке рішення сприятиме вчасній підготовці України до опалювального сезону та припинення транзиту російського газу.

24 квітня уряд ухвалив рішення зобов'язати державні компанії сплатити дивіденди у розмірі 90% їхнього прибутку до бюджету.

Нагадаємо, що на початку 2019 року в уряді пропонували вивести державні підприємства з-під управління міністерств.

Поділитись: