Економіка / Бізнес

В уряді планують вивести державні підприємства з-під контролю міністерств

Кабмін
Економіка/Бізнес/В уряді планують вивести державні підприємства з-під контролю міністерств
Зберегти
Вигляд
Державні підприємства в Україні планують вивести з-під управління конкретних міністерств та передати в управління створених наглядових рад, які надалі координуватимуть їхню діяльність.

Наразі держава контролює близько 3,5 тисячі державних підприємств, управління якими здійснюють міністерства.

«Враховуючи загальну кількість підприємств, ми маємо надвелике навантаження на міністерства. Тільки Міністерство економічного розвитку й торгівлі управляє понад 500 держпідприємствами. Ми бачимо своє завдання в тому, щоб розвантажити міністерства і забезпечити можливість сфокусуватися на розробці політики», — повідомив міністр кабінету міністрів України Олександр Саєнко під час інвестиційної конференції Dragon Capital 12 лютого.

За його словами, міністерства не будуть здійснювати безпосереднє управління підприємствами, а лише встановлюватимуть певні завдання.

Він також додав, що кількість державних підприємств необхідно зменшувати, проводячи приватизацію.

Зазначимо, що наразі держава отримує доходи лише від «малої» приватизації, оскільки «велика», в межах якої планують продати такі компанії, як Одеський припортовий завод, президент готель, Центренерго та низку ТЕЦ, наразі заблокована. Однією з причин цього є відсутність попиту на великі державні компанії серед інвесторів, а також наявність судових процесів, які гальмують початок підготовки до приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі

Водночас, в уряді вирішили продовжити процес приватизації Центренерго. Нагадаємо, що продаж цієї компанії мав відбутися наприкінці 2018 року, проте його було скасовано через початок воєнного стану.

Нагадаємо, що 10 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, тоді до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Пов`язані новини