Генеральна прокуратура повідомила про зміну підозри Олені Лукаш — міністерці юстиції часів президента Віктора Януковича.

Про це повідомляє пресслужба ГПУ.

Раніше їй повідомляли підозру в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем. Тепер їй та кільком іншим особам інкримінують заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Йдеться про 2 мільйони 523 тисяч гривень, які були виділені на адаптацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Триває досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Нагадаємо, Олена Лукаш була призначена на посаду міністерки юстиції у липні 2013 року, а в січні 2014-го вона пішла у відставку.

У 2014 році ГПУ порушила кримінальну справу проти Лукаш її заступника Юрія Іващенка за підозрою у заволодінні за попередньою змовою групою осіб коштами держбюджету України у розмірі понад 2,5 мільйони гривень.

У 2016-му Апеляційний суд Києва у повному обсязі задовольнив апеляційну скаргу Лукаш, визнав інформацію ГПУ недостовірною і зобов’язав ГПУ повідомити Раді Європейського Союзу про цей факт. 

Водночас тодішній заступник генпрокурора Євген Єнін заявляв, що розслідування кримінальної справи, порушеної проти Лукаш у 2014 році, триває.

Поділитись: