79% вступників до університетів на гуманітарні науки та мистецтво — це дівчата. На інжернерний профіль вступає 23% дівчат, а на будівництво та архітектуру — 32%. Про це заявила міністерка освіти Лілія Гриневич на Другому Українському Жіночому Конгресі у Києві.

Такий професійній вибір міністерка освіти Лілія Гриневич пов'язує із соціалізацією дитини.

«Це не випадковий збіг обставин: професійний вибір — результат соціалізації дитини. Стереотипи та гендерні розриви необхідно долати, і Міністерство освіти і науки вже кілька років намагається робити це», — сказала Гриневич.

Вона зазначила, що впродовж останніх трьох років задля подолання стереотипів у школах скасували поділ за статтю на уроках праці, впровадили антидискримінаційну експертизу підручників, окремих програм та проектів, які стосуються забезпечення рівних прав в українських університетах.

Актуальною проблемою Гриневич назвала стереотипи в підручниках, зазначивши, що раніше чоловіки як виконавці певних професій згадувалися в книжках утричі частіше за жінок.

«От уявіть собі тільки: у реальному світі і жінки, і чоловіки залучені до певних професій, а у підручниках чомусь спостерігалося чоловіче домінування. Понад 90% професій, пов’язаних з фізичною працею, та 70% «розумових» професій на сторінках підручників «виконувалися» чоловіками. Це і є гендерні стереотипи в дії. Антидискримінаційна експертиза підручників, що була започаткована 2016-го, почала вирівнювати зазначений дисбаланс, як і інші стереотипні меседжі», — сказала міністерка.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував зрівняти в Україні заробітні плати жінок і чоловіків.

Нагадаємо, що у жовтні 2018 року в Україні жінка вперше отримала військове звання генерала

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Марш за права жінок: «В нас є проблема і ми не будемо заплющувати на неї очі» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: