Міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька запевнила, що в Україні є достатня кількість доз сироваток та вакцин від дифтерії.

Про це очільниця МОЗ заявила в етері програми «Нині вже» на hromadske.

За її словами, в Україні є 5 млн доз вакцин для дорослого населення.

«По сироватках надійшло і від індійського посольства більш як 60 доз нам передали. Крім того, надійшло ще 150 доз, як ми й говорили, від ПРООН. Тож насправді на сьогодні ми маємо достатню кількість», — зазначила Скалецька.

Водночас, міністерка наголосила, що станом на кінець листопада, в Україні не зафіксовано нових випадків захворювання дифтерією.

Скалецька також додала, що весною 2020 року до України має надійти ще 1 тисяча протидифтерійних сироваток.

Нагадаємо, станом на кінець жовтня в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії у 2019 році.

Водночас у МОЗ запевнили, що ситуація із дифтерією під контролем.

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, однак ним можна заразитися через предмети побуту, посуд та іграшки. Тяжкість хвороби обумовлена ​​вкрай отруйним токсином, який виділяє дифтерійна паличка. Найчастіше вражає носоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи.

Дифтерія має смертельний результат в 5-10% випадків; вищий показник смертності спостерігається серед дітей молодшого віку. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні в 1991-1998 роках захворіло близько 20 тисяч осіб, близько 700 із них померли.

Запобігти дифтерії можна за допомогою вакцинації, проте вакцина не гарантує повний захист від розвитку дифтерії при зустрічі зі збудником, але значно зменшує кількість важких форм хвороби.

Поділитись: