Низка міністерств та відомств відмовляються передавати державні підприємства, що їм підпорядковуються, Фонду державного майна України для подальшої приватизації.

Про це повідомив голова Фонду держмайна Віталій Трубаров.

За його словами, досі мала приватизація полягала у продажі не підприємств, а переважно об’єктів нерухомості, недобудов та приміщень. Хоча в межах приватизації мали продавати не лише нерухомість, а в першу чергу саме державні компанії вартістю до 250 мільйонів гривень.

«Однак, всі ці великі й привабливі підприємства, котрі ввійшли до переліку з 829 об’єктів малої приватизації, так і не передані міністерствами і відомствами до Фонду. Активи вартістю в сотні мільйонів гривень продовжують простоювати або неефективно і збитково управляються державним менеджментом», — заявив Трубаров.

За його словами, більшість таких підприємств — 14 одиниць — підпорядковуються Міністерству аграрної політики. Ще 5 державних компаній підпорядковуються Міністерству регіонального розвитку, а 4 — Міністерству економічного розвитку та торгівлі.

Нагадаємо, що мала приватизація відбувається у вигляді електронних торгів у системі «Prozorro.Продажі».

На початку травня 2019 року стало відомо, що від малої приватизації держава отримала вже понад 1 мільярд гривень.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.

Зазначимо, що наразі велика приватизація в Україні заблокована: через суди низка компанія намагається оскаржити конкурси на обрання інвестиційного радника приватизації великих держпідприємств. Інвестиційний радник має підготувати державне підприємство до продажу потенційному інвестору.

Поділитись: