УКРАЇНА

Міністерство юстиції закупило службові квартири за завищеними цінами — «Слідство.Інфо»

19 липня, 2018 00:53
УКРАЇНА/Міністерство юстиції закупило службові квартири за завищеними цінами — «Слідство.Інфо»
Зберегти
Вигляд
lead
Наприкінці 2016 року Міністерство юстиції закупило майже півсотні квартир у новобудові під Києвом у рамках придбання службового житла. Водночас ціни на квартири були суттєво завищені.

Наприкінці 2016 року Міністерство юстиції закупило майже півсотні квартир у новобудові під Києвом у рамках придбання службового житла. Водночас ціни на квартири були суттєво завищені.

Про це йдеться у розслідування проекту «Слідство.Інфо».

Зазначається, що за півтора роки після придбання житла Мін'юст жодного разу публічно про це не прозвітував. Водночас редакція «Слідство.Інфо» отримала документи на купівлю цих квартир.

«Журналісти з’яcували: службове житло Мін’юст придбав у селі під Києвом. І, як виявилося, ціна, за якою купили квартири за містом, перевищує вартість навіть багатьох столичних новобудов», — йдеться у розслідуванні. 

Квартири придбали в будинку житлового комплексу «Озерний гай», який розташований у селі Гатне під Києвом. Сьогодні будинків на території вже кілька, і ЖК активно розростається.

Журналісти з'ясували, що до будівництва комплексу причетна компанія «ІнтергалБуд» Фото: «Слідство.Інфо»

«Розбудовує комплекс «ІнтергалБуд», компанія, пов’язана зі скандальним екс-регіоналом Володимиром Зубиком», — йдеться у розслідуванні.

Зазначається, що комплекс «Озерний гай» був побудований непрозоро, адже землі, де «ІнтергалБуд» зводить цей ЖК, тривала більше 10 років. 

Мін’юст купив у ЖК 47 квартир на суму майже 72 мільйони гривень, гроші перерахували відразу. 23 грудня 2016-го року їх перерахували зі спецфонду Мін’юсту. За підрахунками журналістів, в середньому на квадратний метр в новобудові міністерство витратило 25 тисяч гривень.

Відео: «Слідство.Інфо»

Міністерство юстиції пояснило, що не проводило тендер на придбання квартир, адже закон «Про публічні закупівлі» не поширюється на придбання нерухомого майна, Мін’юст ініціював «відкритий» конкурс.

«От тільки інформацію про нього розмістили глибоко в нетрях сайту. На пропозицію відгукнулося лише три забудовники», — йдеться у розслідуванні.

Журналістам вдалося знайти людину, яка купувала квартиру в будинку саме в 2016-му році. Покупець відмовився називати своє ім’я з міркувань безпеки, однак він надав журналістам документи.

Окрім свого договору купівлі-продажу, покупець надав таблицю розрахунків вартості житла з відділу продажу за той рік. За ними – квадратний метр квартири без ремонту коштував на той час 14 750 гривень. А ремонт — ще додатково 70 доларів за квадратний метр.

«Отже, разом вартість квадратного метру з ремонтом в ЖК «Озерний гай» складала 16 500 грн. А це — на 30-35% нижче ціни, за якою в Гатному закупило квартири міністерство», — наголошується в розслідуванні.  

«Отже, за найбільш стриманими підрахунками, Міністерство юстиції переплатило «ІнтергалБуду» від 16-ти до 22-ох мільйонів бюджетних коштів. Якщо ж припустити, що забудовник дав міністерству знижку в 20% як оптовому покупцю, то обсяги переплати можуть сягати 36-ти мільйонів гривень», — підкреслили журналісти.

Водночас представники міністерства не відповіли на прохання проекту прокоментувати розслідування.

Раніше журналісти-розслідувачі з'ясували, що переможцем тендеру на проведення реконструкції Шулявського мосту у Києві стала фірма помічника народного депутата Максима Микитася.

Пов`язані новини