Переможцем тендеру на проведення реконструкції столичного Шулявського мосту стала фірма ТОВ «Північноукраїнський будівельний альянс», яка належить помічнику народного депутата Максима Микитася.

Переможцем тендеру на проведення реконструкції Шулявського мосту у Києві стала фірма ТОВ «Північноукраїнський будівельний альянс», яка належить помічнику народного депутата Максима Микитася.

Про це дізнались журналісти програми «Схеми», передає «Радіо Свобода».

Повідомляється, що тендер на реконструкцію провело комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва», переможець був оголошений 7 червня.

Серед 4 учасників, які подали заявки, до аукціону були допущені 2 компанії. Пропозиції ТОВ «Мостобудівельне підприємство «Мостострой» тендерний комітет відхилив через невідповідність документації тендерним вимогам.

ТОВ «АЛЬТІС СПЕЦБУД» також не була допущена до аукціону нібито через відсутність у працівників потрібної кваліфікації та їхню недостатню кількість.

До аукціону було допущено дві фірми: ТОВ «СПЕЦБУД-ПЛЮС» та ТОВ «Північноукраїнський будівельний альянс».

Тендер виграла остання компанія, яка отримає майже 600 мільйонів гривень на реконструкцію Шулявського мосту.

Як з’ясували «Схеми», ця фірма існує з 2007 року. Єдиним власником компанії зі статутним фондом у 46 тисяч гривень є Андрій Якусевич. Згідно із даними офіційного порталу Верховної Ради, Якусевич є помічником народного депутата Максима Микитася.

Максим Микитась — народний депутат і відомий столичний забудовник. Він є екс-керівником державної корпорації «Укрбуд».

Зазначається, що найскандальніший проект «Укрбуду» — житловий комплекс «Сонячна Рів’єра» на Лівому березі Києва. У 2015 році на будмайданчику стались сутички зі стріляниною, адже будівництво розгорнулося у межах водозахисної смуги і рекреаційної зони, хоча за генпланом тут мав бути парк.

Заступники міського голови Києва тоді визнали, що принаймні 2 будинки комплексу зводять із порушенням Водного кодексу. Водночас сам мер Віталій Кличко неодноразово виступав на захист як «Сонячної Рів’єри», так і корпорації «Укрбуд».

За даними  журналістів «Схем», у серпні 2017 року Микитась разом із Кличком поверталися з Неаполя на чартерному літаку. Утім, Микитась не вбачає у цьому факті конфлікту інтересів.

Нагадаємо, у Київській міськадміністрації у рамках вирішення проблеми Шулявського шляхопроводу обрали 3 проекти його реконструкції.

У травні минулого року Україна домовилася з Китаєм щодо ремонту Шулявського моста

Увечері 27 лютого 2017 року в Києві обвалилася частина Шулявського шляхопроводу.  Як повідомили в «Київавтодорі», причинами обвалу мосту є пожежі, які сталися раніше біля шляхопроводу чи під ним, а також корозія бетону. Як заявив тоді міський голова, аварійним міст визнаний не був, однак були зафіксовані порушення правил експлуатації.

За повідомленням голови Інституту комплексного проектування об’єктів будівництва, розв’язку на Шулявці відремонтують протягом 2 років.

Поділитись: