В анексованому Криму з 2014 року діє вільна економічна зона «Крим». У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) вважають, що вона має бути скасована.

В анексованому Криму з 2014 року діє вільна економічна зона «Крим». У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) вважають, що вона має бути скасована.

Про це в ефірі Громадського заявив керівник управління з питань Криму та Севастополя у МінТОТ Сергій Мокренюк.

«Наша позиція однозначна, закону про вільну економічну зону «Крим» має бути скасований. Водночас ми маємо забезпечити врегулювання певних питань: і питання сплати податків, і питання резидент-нерезидент», — заявив Мокренюк.

Також, за його словами, має бути врегульоване питання перетину адміністративної межі.

«На все це треба дивитись виважено. Так не може бути, щоб завод, який розташований на окупованій українській території, продавав свій товар і давав довідку, що це майно виготовлено в Україні», — зазначив він.

Мокренюк зазначив, що МінТОТ вперше пропонувало скасувати закон у листопаді 2016 року.

Водночас він не зміг відповісти на питання, які наразі строки скасування закону про вільну економічну зону «Крим».

За 5 місяців після анексії Криму Верховна Рада ухвалила Закон «Про створення вільної економічної зони «Крим»», згідно з яким між Україною та Кримом на 10 років створюються торговельні відносини.

Проти ухвалення  Закону про ВЕЗ «Крим» з самого початку виступала громадськість, акцентуючи увагу на тому, що закон суперечить нормам права та призводить до визнання Криму російським, визначаючи  новий державний кордон між Кримом та Херсонською областю.  

Пізніше правозахисники, експерти та журналісти неодноразово звертали увагу на те, що правовий режим ВЕЗ зробив анексований Росією півострів «посередницькою зоною» для торгівлі, а українські бізнесмени змогли продовжити безперешкодну роботу на півострові, сплачуючи податки до російського бюджету.

У межах ВЕЗ «Крим» створюється вільна митна зона, яка за своїм функціональним типом є одночасно вільною митною зоною комерційного, сервісного та промислового типу. Також на території ВЕЗ «Крим» не справляються загальнодержавні податки та збори та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому потрібен Крим, та чого не зробить громадськість без участі держави

Поділитись: