Міністр оборони США Джеймс Меттіс вийде на пенсію наприкінці лютого 2019 року
Фото:

Архів

Міністр оборони США Джеймс Меттіс вийде на пенсію наприкінці лютого 2019 року. Він обіймав цю посаду з 20 січня 2017 року.

Про це заявив президент Дональд Трамп.

«За час перебування Джеймса на посаді був досягнутий величезний прогрес. Генерал Меттіс дуже допоміг мені в тому, щоб змусити союзників і інші держави оплатити їхні військові зобов’язання», — написав Трамп.

Він також зазначив, що «найближчим часом» назве нового міністра оборони.

Повідомлення про вихід на пенсії генерала Меттіса Трамп оприлюднив за день після того, як заявив, що всі американські війська будуть виведені з Сирії.

У своєму листі про відставку Меттіс розповів про свої погляди на те, як «ставитися до союзників з повагою» і використовувати «всі інструменти американської влади для забезпечення спільної оборони», передає BBC.

«Оскільки ви маєте право мати міністра оборони, чиї погляди краще відповідають вашим з цих та інших питань, я вважаю, що для мене правильно відмовитися», — зазначив Меттіс.

У вересні The New York Times повідомляв, що Трамп розглядає можливість звільнення міністра оборони США Джеймса Меттіса після проміжних виборів до Конгресу, які відбулися в листопаді.

Тоді видання зазначало, що Трамп роздратований порівняннями з Меттісом не на свою користь і надзвичайно стурбований тим, що Меттіс «у глибині душі демократ».

NYT також писав, що ставлення Трампа до глави Пентагону погіршилося після публікації книги Боба Вудворда, у якій йдеться про те, що Меттіс нібито невисокої думки про розумові здібності президента. У ній, зокрема, ідеться про те, що стомившись пояснювати Трампу, чому важлива американська присутність на Корейському півострові, міністр оборони Меттіс якось сказав: «Трамп поводиться як «п'яти- чи шестикласник».

ЧИТАЙТЕ ТАОКОЖ: «Ідіот» і «брехун» — що ми дізналися з нової книжки про Трампа

Сенатор-демократ Джек Рід висловив побоювання, що звільнення Меттіса матиме негативні наслідки для Пентагону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп пропонував міністру оборони вбити президента Сирії — журналіст Washington Post

Поділитись: