Президент США Дональд Трамп пропонував міністру оборони Джеймсу Меттісу вбити президента Сирії Башара Ассада після того, як у країні в квітні 2017 року застосували хімічну зброю проти цивільних

Президент США Дональд Трамп пропонував міністру оборони Джеймсу Меттісу вбити президента Сирії Башара Ассада після того, як у країні в квітні 2017 року застосували хімічну зброю проти цивільних.

Про це пише редактор газети The Washington Post Боб Вудворд у своїй книзі «Страх: Трамп у Білому домі».

«Давай до біса вб’ємо його! Давай зробимо це. Давай до біса багато їх вб’ємо», — казав Меттісу Трамп, згідно з книгою Вудворда, яка заснована на інтерв’ю чинних та колишніх співробітників Білого дому.

Тоді в телефонній розмові з президентом Меттіс відповів, що вирішить це, однак коли поклав слухавку, то сказав своєму помінику: «Ми нічого такого не робитимемо. Ми діятимемо більш виважено».

Дональд Трамп назвав книгу Вудворда «просто черговою поганою книгою» та «бридкою річчю».

«У нього багато проблем з довірою. Я ймовірно хотів поговорити б з ним, однак, можливо, не робитиму цього, бо це нічого не змінить у книзі. Він хотів написати книгу в певному ключі», — заявив Трамп.

8 квітня на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті здійснили хіматаку, внаслідок якої загинули щонайменше 70 людей, та постраждали понад 1000.

У ніч проти 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії, Трамп назвав їх «досконалою місією». Країни вдарили по сирійських об'єктах у відповідь на застосування хімічної зброї режимом Асада.

Удари США, Великої Британії та Франції по Сирії підтримало  НАТОа також Україна

16 квітня у США заявили, що Росія та Сирія не збили жодну з випущених ракет.

Поділитись: