Попередні результати аудиту Укрспирту, проведеного Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, є невтішними.

Про це повідомив очільник Мінекономіки Тимофій Милованов.

«Наразі завершуються аудити в Концерні та державному підприємстві Укрспирт. Попередні результати — невтішні. Вже кілька років поспіль ми спонсоруємо абсолютно неприбуткові підприємства, які ще й завдають шкоди державі», — повідомив Милованов.

Крім цього міністр звільнив керівників виробничих потужностей Укрспирту, зокрема Артемівського, Липницького, Новоборовицького та Рава-Руського. Ще один керівник звільнився за власним бажанням.

Зазначимо, що наразі уряд намагається реформувати спиртову галузь. З цією метою Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про скасування державної монополії на виробництво спирту. Надалі очікується, що приватні компанії в Україні зможуть займатися виробництвом спирту. Це має побороти тіньовий ринок у галузі та збільшити надходження до бюджету.

Разом з цим уряд розпочав фінансовий аудит Укрспирту, за підсумками якого виявили доходи, з яких державна компанія і заплатила дивіденди та податки.

Раніше президент зареєстрував у парламенту законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. У разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. Раніше в уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

Поділитись: