Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський вважає, що, аби ефективно боротися за медалі у світі, українські спортсмени зобов'язані виступати зокрема й на території держави-агресора.

«Треба розрізняти виступи спортсменів за кордоном, зокрема й Російської Федерації, і виступи артистів», — сказав Бородянський на прес-конференції у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

За словами міністра, у спортсменів немає вибору, виступати або не виступати.

«У них є вибір, отримувати бали або не отримувати. Якщо спортсмен не виступає за кордоном, він автоматично позбавляється балів. Це обмежує можливості спортсмена боротися за медалі», — пояснив він.

Він додав, що це питання не тільки України і РФ, а міжнародне питання, яке стосується усіх кейсів пов’язаних з конфліктами між державами.

«Для того, щоб ефективно боротися за медалі у світі, ми повинні виступати на території держави-агресора», — підкреслив Бородянський.

У коментарі hromadske міністр уточнив, що, кажучи «повинні», він мав на увазі «вимушені», а не «зобов'язані».

Нагадаємо, українські художні гімнастки виступлять на змаганнях у Росії: у Федерації гімнастики кажуть, що хочуть використовувати кожну можливість для підготовки українських спортсменок і участь у змаганнях на території РФ, як і в будь-яких інших змаганнях, є майданчиком для відбору найкращих художніх гімнасток для подальшої участі в Олімпійських Іграх

Також віце-президентка Федерації гімнастики України заявила, що «кожен виїзд за кордон — це шанс для наших спортсменок виступати в хороших залах», оскільки українська збірна, за її словами, «тренується у жебрацьких умовах».

Поділитись: