Фото:

Денис Малюська/скриншот із відео

Міністр юстиції Денис Малюська представив перший об’єкт в’язничної інфраструктури, виставлений на продаж — виправний центр у місті Коцюбинське (за 2,8 кілометра від Києва). Про це він оголосив у ролику у Facebook.

У відео Малюська розповідає про принади виправного центру для бізнесу: площа — 24 тисячі квадратних метрів, розташований на понад восьми гектарах землі, має власну каналізацію та водопостачання, а живиться електрикою за рахунок двох підстанцій.

«Сам би таке придбав!» — говорить міністр юстиції в ролику. І додає: частина виручених із продажу коштів піде на розбудову нової в’язничної інфраструктури, інша частина — поповнить державний бюджет.

Дуже суб’єктивна примітка редактора. Радимо переглянути відео особисто, оскільки нам воно нагадало телерекламу — особливо музичним супроводом. А те, чому Денис Малюська не може придбати в'язницю, хоча й хоче, зрозуміло: адже в нього через малу зарплату не вистачило грошей навіть на викуп собаки з аукціону.

Що це за продаж тюрем такий?

Ще в червні Малюська заявив, що міністерство юстиції планує виставити на продаж тюрми, які зараз не використовують. Він уточнив, що йдеться не про продаж тюрем, в яких утримують злочинців, а про комплекси, які наразі не використовуються, проте держава утримує їх на кошти платників податків.

Ще раніше в інтерв'ю нам міністр юстиції говорив, що його відомство планує вивести за межі міст слідчі ізолятори, а земельні ділянки під ними здавати в оренду приватним інвесторам. За його словами, у такий спосіб держава заощадить кошти для поліпшення інфраструктури пенітенціарної системи.

А наприкінці липня Малюська оголосив про запуск нової послуги: подарункові сертифікати на користування послугами платних камер у СІЗО. Якщо ви подумали, що це жарт, то ні.

Пізніше міністр юстиції повідомив, що ці подарункові сертифікати виявилися популярною послугою. За перші години після запуску послуги, було придбано щонайменше чотири такі сертифікати, що принесло на рахунки Мін'юсту 28 тисяч гривень.

Поділитись: