Міністри МВС Польщі та Литви узгодили реакцію на можливу загрозу з боку Білорусі

Міністри внутрішніх справ Польщі та Литви Маріуш Камінський та Агне Білотайте обговорили безпекову ситуацію на кордоні з Білоруссю та узгодили реакцію на можливі загрози.
Про це повідомляється на сайтах МВС Польщі та Литви.
Розмова відбулася 4 серпня телефоном. Керівники відомств розглянули загрози, які виникають з білоруської сторони, а також можливі майбутні провокації на кордоні.
Обидві країни також розглядають можливість закриття прикордонних переходів з Білоруссю, пише LRT.
Заступник міністра внутрішніх справ Литви Арнольдас Абрамавічус підтвердив, що Литва найближчим часом ухвалить рішення про закриття двох з шести прикордонних пунктів пропуску з Білоруссю через присутність у країні найманців приватної військової компанії «Вагнер».
Литовський суспільний мовник зазначає, що питання про закриття прикордонних пунктів пропуску Шумськ і Тверечус перебуває на стадії розгляду і має бути вирішене урядом. Польські чиновники теж натякнули на таку можливість.
Президент Литви Ґітанас Науседа 3 серпня під час зустрічі з польським колегою Анджеєм Дудою в місті Сувалки заявив, що Вільнюс, Варшава і Рига повинні бути готові разом закрити кордон з Білоруссю, якщо ситуація з безпекою погіршиться через найманців «Вагнера».
За інформацією литовського і польського лідерів, у Білорусі наразі перебуває близько 4 тисяч «вагнерівців». Науседа додав, що частина з них перебуває поблизу кордону між двома країнами. Глава литовської держави також підкреслив, що кількість бойовиків ПВК «Вагнер» у Білорусі може зрости до 10 тисяч.
«Вагнерівці» у Білорусі
Найманці російської ПВК «Вагнер» почали дислокуватися на території Білорусі після невдалої спроби «заколоту» в червні — це було однією з умов домовленостей із кремлем.
У Білорусі заявили, що хочуть перейняти у «вагнерівців» бойовий досвід, та оголосили спільні військові навчання білоруських військових із бойовиками ПВК на полігоні «Брестський» поблизу кордону з Польщею.
Моніторингова група «Беларускі Гаюн» та українські прикордонники тим часом фіксували переміщення колон легкових і вантажних автомобілів, імовірно, ПВК «Вагнер».
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про рух бойовиків приватної військової компанії «Вагнер» до Сувальського перешийка — території, яка одночасно з'єднує територію Балтійських країн із Польщею та рештою країн НАТО, а також відмежовує територію російської Калінінградської області й Білорусі.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко тим часом «пожартував» про плани ПВК «Вагнер» піти «на екскурсію» до Польщі, але згодом заявив, що йому Сувальський перешийок «тисячу років не треба».
- Поділитися: