УКРАЇНА

Мін’юст пропонує замінити довічне покарання ув’язненням на мінімум 25 років

18 січня, 2018 20:08
УКРАЇНА/Мін’юст пропонує замінити довічне покарання ув’язненням на мінімум 25 років
Зберегти
Вигляд
lead
У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, які передбачають зміни в пенітенціарній системі. Один з них під номером 7337 передбачає можливість умовно-дострокового звільнення довічно ув’язнених.

У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, які передбачають зміни в пенітенціарній системі. Один з них передбачає можливість умовно-дострокового звільнення довічно ув’язнених. 

Про це в інтерв’ю Громадському повідомив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов.

За його словами, передбачається, що засуджена до довічного ув’язнення особа після 10-ти років відбування покарання може подати звернення і через 15 років вийти на волю.

«По такій людині складається портрет і за 15 років після звернення вона може бути умовно-достроково звільнена. За умови того, що за ці роки (25 років у сукупності — ред.) вона показала якісні зміни своєї особистості. Враховуватимуться і соціальні зв’язки, яких особа набула, яку освіту отримала, де вона буде мешкати, чим заробляти на життя, що взагалі робитиме», — сказав він. 

Повну версію інтерв’ю читайте на сайті Громадського у вівторок, 23 січня.

Проектом закону «Про пенітенціарну систему» передбачена оптимізація структури пенітенціарної системи, спрощення процесів управління і покращення умов відбування покарань та тримання під вартою засуджених та осіб, узятих під варту.

Відповідальним органом у реформуванні цього напрямку Міністерство юстиції України, яке з травня 2016 року перебрало на себе функції Державної пенітенціарної служби.

Пов`язані новини