Мінкульт: Бронювання від мобілізації отримали лише 1150 діячів культури та трохи більше ніж 700 медійників

За поданням Міністерства культури станом на 9 квітня відстрочку від мобілізації отримали 1150 діячів культурної сфери та трохи більше ніж 700 працівників медіа. У відомстві запевняють, що всі ці люди критично важливі для своїх підприємств.
Про це йдеться в заяві Міністерства культури та інформаційної політики, яке з’явилося на тлі суспільної критики.
У міністерстві пояснили, що частина працівників культури потребує бронювання від мобілізації, оскільки «українська культура є важливим інструментом стійкості та опору російській агресії». Там також зауважили, що заклади культури є «критично важливими для життя та духовної стійкості».
«Можна скільки завгодно іронізувати на тему критичності закладів культури для функціонування економіки й бронювання артистів, але відстрочка від мобілізації частини персоналу (...) надає можливість сфері зберегти свою хоча б мінімальну спроможність виробляти культурний та інформаційний продукт», — розповіли у відомстві.
Зазначається, що спершу заклади культури подають список військовозобов’язаних, запропонованих до бронювання, у міністерство. Після розгляду в міністерстві матеріали направляються для погодження до Генерального штабу ЗСУ. Остаточне рішення про бронювання щодо кожної окремої людини ухвалює Мінекономіки.
Як додали у відомстві, станом на 9 квітня за їхнім поданням статус заброньованих у всій країні отримали лише 1150 працівників сфери культури та трохи більше ніж 700 медійників.
Так, «Дирекція пересувних циркових колективів» подала на бронювання лише 14 людей. Це менше ніж 10% від загальної чисельності усього колективу. Як пояснили в Мінкульті, це 11 виконавців найскладніших циркових жанрів і ще 3 технічних працівники, які нероздільно пов’язані з артистами та без участі яких вистави просто не відбуваються. Водночас 8 працівників пересувних цирків захищають Батьківщину у складі ЗСУ.
«Вважаємо, що хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа — це неповага до людей, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їхнього суспільного значення, як і загалом значення культури в країні, що воює», — підкреслили у відомстві.
Що передувало?
Напередодні хвилю критики викликав наказ Міністерства культури про підтвердження статусу критично важливих підприємств для каналів, які беруть участь у телемаратоні «Єдині новини».
Крім того, у переліку критично важливих опинилися низка закладів культури та культурних вишів, а також державне підприємство «Дирекція пересувних циркових колективів».
Ключових військовозобов'язаних працівників критично важливих підприємств можуть бронювати від мобілізації, тобто надавати тимчасову відстрочку.
Як відбувається бронювання?
Порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану затверджений постановою №76 Кабінету Міністрів від 27 січня 2023 року. Цією самою постановою уряду визначено порядок та критерії віднесення підприємств, установ, організацій до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Після отримання статусу критично важливого підприємство пропонує список військовозобов’язаних для бронювання на період воєнного стану. Кількість таких людей не може перевищувати 50% від загальної кількості військовозобовʼязаних працівників підприємства.
Заброньованими можуть бути працівники паливно-енергетичного комплексу, підприємств у сфері охорони здоров’я, ветеринарної медицини, освіти та науки, фізичної культури й спорту, соціального захисту, житлово-комунального господарства тощо.
- Поділитися: