Мінкульт відреагував на критику бронювання працівників цирку: «Звичайна неповага до людей»

Глава Міністерства культури Ростислав Карандєєв назвав неповагою до працівників культури останню критику щодо бронювання від мобілізації працівників цирків, ЗМІ та інших закладів.
Про це тимчасовий виконувач обов'язків міністра написав у Facebook.
Карандєєв наголосив, що державне підприємство «Дирекція пересувних циркових колективів України» — «не вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві, а професійний колектив висококласних майстрів своєї справи» і є єдиним закладом, який проводить вистави у найвіддаленіших громадах, де люди не мають можливості відвідувати культурні заходи.
Він повідомив, що «Дирекція пересувних циркових колективів України» подала на бронювання лише 14 людей, що становить менш ніж 10% від загальної кількості. А 8 працівників цього підприємства служать у ЗСУ.
Заброньовані працівники «Дирекції пересувних циркових колективів України» — це 11 виконавців найскладніших циркових жанрів і ще 3 технічні працівники, які нероздільно пов’язані з артистами та без участі яких вистави просто не відбуваються, сказав Карандєєв.
«Обов’язок влади — забезпечити сталість та хоча б мінімальну спроможність функціонування такого колективу, як і кожного іншого закладу культури, який, незважаючи на виклики війни, не припинив свою діяльність, не розбігся по закордонах, а відповідально виконує своє мистецьке мобілізаційне завдання», — додав очільник Мінкульту.
Він також прокоментував бронювання працівників медіа, зазначивши що під час війни українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації та опорою національної безпеки України.
Що передувало?
Соцмережами поширилася критика наказів Міністерства культури про бронювання працівників низки закладів: каналів телемаратону «Єдині новини», інших медіа, театрів, оркестрів, культурних вишів, а також державних циркових закладів.
- Поділитися: