У Міністерстві культури заявляють, що каплиця УПЦ МП, яку звели біля фундаменту Десятинної церкви в Києві, є незаконною і належить Національному музею історії України.

У Міністерстві культури заявляють, що каплиця УПЦ МП, яку звели біля фундаменту Десятинної церкви в Києві, є незаконною і належить Національному музею історії України.

Про це йдеться у заяві Мінкульту.

Установою ухвалено рішення усунути перешкоди щодо користування земельною ділянкою, на які розташована каплиця.

Зазначається, що ділянка надана Національному музею історії України у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель музею.

За даними Мінкульту, станом на сьогодні на земельній ділянці каплицю УПЦ МП розміщено незаконно. «Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей  історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ», — йдеться у повідомленні.

Мінкульт надав доручення директору музею «невідкладно вжити заходів по усуненню перешкод щодо користування земельною ділянкою».

Крім того, Мінкульт візьме участь в розгляді справи і повторно направить до правоохоронців звернення, спрямовані на захист пам'ятника національного значення — фундаменту Десятинної церкви.

Нагадаємо, 25 січня учасники радикальних організацій демонтували інформаційний борд каплиці Московського патріархату, розташованої біля Десятинної церкви у центрі Києва. При цьому учасники акції підпалили сміття поблизу дверей каплиці, яке одразу ж загасили.

28 січня суд взяв під варту на 2 місяці двох архітекторів, яких звинуватили у спробі підпалу монастиря УПЦ МП. Суд також визначив для них заставу розміром 2,2 мільйонів гривень. Суд відпустив архітекторів, підозрюваних у підпалі каплиці УПЦ МП, на поруки народних депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архітектори на свободі: що відомо про спробу підпалу церкви МП

/Анна Волкова

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile