Мінкульт звернувся до поліції через будівництво біля «Будинку з комахами» в Києві

Будівництво поряд з історичним будинком у Києві на вулиці Володимирській, 7 грудня 2023 року
Будівництво поряд з історичним будинком у Києві на вулиці Володимирській, 7 грудня 2023 рокуTelegram / Цегла

Міністерство культури та інформаційної політики вимагає припинити будівництво біля пам’ятки архітектури «Будинок з комахами» в Києві. Посадовці звернулися до поліції.

Про це йдеться на сайті МКІП.

Посадовці міністерства просять правоохоронців виконати припис Київської міської державної адміністрації та припинити будь-які будівельні роботи на сусідній із пам’яткою ділянці.

Як наголосили у МКІП, будівельні роботи в історичному місці виконуються з порушенням вимог законодавства.

«Будівельники не мали письмового дозволу Департаменту охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також погодженої науково-проєктної документації», — розповіли в МКІП.

Там додали, що через будівництво поряд «Будинок з комахами» вже пошкоджено. Крім того, у відомстві заявили, що раніше забудовники проігнорували заборону КМДА про припинення будівництва.

Що передувало?

7 грудня Telegram-канал «Цегла», який висвітлює архітектурні новини Києва, повідомив про відновлення будівництва біля пам’ятки архітектури місцевого значення «Будинок з комахами». Там розповіли, що вдень 7 грудня робітники рили котлован для майбутнього підземного паркінгу. На місце приїжджала поліція, яка опитала будівельників.

Детальніше про будинок

Будинок Марії Станіславської, також відомий як «Будинок з комахами» або «Будинок з мухами», розташований на вулиці Володимирській, 93. Садибу з елементами неоготики та неороманського стилю збудували понад сто років тому.

Особливість інтер’єру будинку — плафон сходової клітки, який оздоблений ліпними зображеннями рослин і комах, серед яких — гігантські мухи.

«Будинок з комахами» у КиєвіFacebook / Дмитро Перов

У середині квітня стало відомо, що будівлю початку XX століття розбирають. У Департаменті охорони культурної спадщини міста заявили, що роботи з ними не погоджували.

Чиновники закликали замовника припинити будь-які роботи, укласти охоронний договір і надати науково-проєктну документацію на проведення реставрації. Також посадовці звернулися до Департаменту міського благоустрою та в поліцію.

Спочатку будинок був внесений до переліку як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини, а 16 червня 2023 року він внесений до реєстру нерухомих пам’яток як пам’ятка архітектури місцевого значення.

З цього моменту пам’ятка, її територія та зона охорони перебувають під захистом держави. Будь-які дії, зокрема і будівельні роботи, повинні враховувати вимоги до збереження такої пам’ятки, що визначені законодавством.