Міноборони Азербайджану оприлюднило відео із захопленого міста Шуша. На вулицях — ні душі

Міністерство оборони Азербайджану опублікувало відео з міста Шуша, яке відбили у невизнаної Нагірно—Карабаської республіки. Жодного місцевого на ролику немає.

Відео Міноборони опублікувало у своєму Twitter і супроводило бадьоро-веселою музикою.

Побачити хоч одного місцевого жителя на ролику не вийде, серед людей є лише декілька азербайджанських військових.

Ще вчора, 8 листопада, про звільнення Шуші, ключового міста Карабаху, яке відкриває шлях на столицю НКР Степанакерт, повідомив президент Азербайджану Ільхам Алієв. Тоді невизнана НКР заперечила це, заявивши, що йдуть бої за місто.

Проте вже сьогодні, 9 листопада, влада республіки визнала, що втратила контроль над містом Шуша повністю. Представник президента НКР додав, що Степанакерт також перебуває у небезпеці.

Робити висновки з одного відео не варто, але враховуючи, що у Карабаху залишилось здебільшого вірменське населення, можна припустити, що більшість людей з Шуші евакуювались. Наприклад, зі Степанакерта люди вже масово евакуюються.

Що відбувається в Карабаху?

З 27 вересня у Нагірному Карабаху відновилися бойові дії. Сторони звинувачували одна одну у провокації конфлікту. В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан та мобілізацію.

Азербайджанці звільняють/захоплюють все більше і більше територій Карабаху, президент країни Ільхам Алієв щодня повідомляє про нові населені пункти, які взяла армія його країни.

Сторони декілька разів домовлялися про перемир'я, як за посередництва Росії, так і США, але фактичного припинення вогню там не було.

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території. Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.