Міноборони Грузії заперечило продаж даних грузинських добровольців спецслужбам рф. Про це писали ЗМІ

Міністерство оборони Грузії назвало абсурдом та цілеспрямованою дезінформацією повідомлення про передання персональних даних грузинського добровольця, що воює на боці України, спецслужбам рф.

Про це йдеться у заяві Міноборони Грузії.

Напередодні грузинський телеканал «Мтаварі» заявив, що отримав інформацію про факт передачі особових справ грузинських військовослужбовців до рук російських спецслужб.

Йдеться зокрема про персональні дані грузинського військового інструктора Міхеїла Камхадзе, які опинилися в руках російських окупантів. Журналісти звернули увагу на сюжет так званої народної міліції «ЛНР», де показали нібито його документи грузинською мовою з грифом Міноборони Грузії. Їх нібито знайшли наприкінці липня у передмісті Лисичанська.

Журналісти телеканалу «Мтаварі» поговорили із самим Камхадзе, який розповів, що його документи зберігались у Міністерстві оборони Грузії, а сам він із 2017 року перебуває в Україні.

Камхадзе зазначив, що документизберігалася в Міноборони Грузії у відділі кадрів, і фізично він не мав до них доступу. Після того, як чоловіку не продовжили контракт, він поїхав до України.

«Я підозрюю, що звідси [з України] вийшла інформація, що приїхала така людина, вона займається підготовкою людей. Звідти вимагали інформацію. Ці документи дістали з архіву й винесли, найімовірніше, за чималі гроші», — цитує Камхадзе «Эхо Кавказа».

Яка відповідь?

Міністерство оборони Грузії заперечило, нібито особові справи офіцерів запасу продавали спецслужбам рф. Там наголосили, що після звільнення військовослужбовця зі складу сил оборони його особова справа не зберігається фізично у підрозділах Міноборони, а передається до відповідних структур муніципалітету.

«Особова справа Міхеїла Камхадзе передана з Міноборони до відповідного районного комісаріату і зберігається там у первинному стані. В такий спосіб унеможливлюється вихід особових справ офіцерів запасу з будь-якої установи», — повідомили у міністерстві.

Тепер відповідна служба встановлюватиме, чи справді документи, показані на кадрах окупантів, є особовою справою, і де вони були знайдені в Україні.

Окрім того, Міноборони Грузії заявило, що надіслало каналу відповідь на запит, але автор сюжету та «Національний рух» «не дочекалися отримання перевіреної та достовірної інформації у встановлені законом терміни й вирішили поширювати дезінформацію».

На думку міністерства, цими заявами вони хотіли «досягти вузькопартійних цілей завдяки грузинським військовим».