Міноборони протестувало безпілотники від 6 українських виробників
Міністерство оборони випробувало безпілотники від шістьох українських виробників. Здебільшого це FPV-дрони, спроєктовані та виготовлені приватними компаніями.
Про це йдеться на сайті Міноборони.
Під час тестувань перевіряли, наскільки безпілотники стійкі до випромінювання комплексу радіоелектронної боротьби (РЕБ). Окремо випробовували стійкість до придушення сигналу відеозв’язку та каналу керування.
«Для більшості виробників це випробування стало хорошою можливістю побачити вразливі місця своїх розробок і надалі зосередитись саме на вдосконаленні презентованих проєктів щодо протидії РЕБ», — розповіли у міністерстві.
Один з неназваних виробників показав свою серійну розробку дрона-камікадзе. Як зазначили у відомстві, цей зразок продемонстрував стійкість каналів відеозвʼязку та управління у протистоянні з комплексом РЕБ.
За словами представника компанії, ім’я якого теж не назвали, безпілотник здатен виконувати бойові завдання на відстані до 10 кілометрів.
«Ті технології, які використовувались для розробки цієї моделі, — не якісь інноваційні чи унікальні, це збірна солянка наших знань, вдале поєднання досвіду попередніх виробів», — розповів представник компанії-виробника.
Він стверджує, що цей зразок добре зарекомендував себе у бойових умовах.
В оборонному відомстві додали, що випробування нових моделей БпАК відбуваються регулярно. Кількість підприємств, які з власної ініціативи працюють над створенням сучасних українських безпілотників, уже сягнуло кількох сотень, наголосили в міністерстві.
Українські БпЛА
З 22 лютого 2022 року Міністерство оборони України прийняло на озброєння щонайменше 28 моделей безпілотників українського виробництва різних типів. Зокрема, йдеться про дев'ять моделей дронів-камікадзе, серед яких три — літакового типу, а також шість моделей FPV-дронів. Окрім того, на озброєнні українських військ є дрони зі штучним інтелектом.
У 2023 році Кабінет Міністрів виділив 40 мільярдів гривень у межах інвестицій в українське виробництво БпЛА. А вже на 2024 рік держава заклала 43,3 мільярда гривень на виготовлення морських дронів та безпілотників.
- Поділитися: