Міноборони заявило, що не купувало неякісну військову форму. Раніше у цій справі викрили директора фірми

Правоохоронці проводять обшуки на підприємтсві, яке, ймовірно, надало неякісну військову форму на понад 35 мільйонів гривень
Правоохоронці проводять обшуки на підприємтсві, яке, ймовірно, надало неякісну військову форму на понад 35 мільйонів гривеньНацполіція

У Міністерстві оборони заявили, що не закуповували неякісну військову форму для Сил територіальної оборони Збройних сил України. Раніше у цій справі правоохоронці викрили директора приватної фірми на заволодінні коштами, які виділялися на закупівлю одягу для військовослужбовців.

Про це повідомила пресслужба відомства.

За матеріалами слідства, у 2022 році між військовою частиною та швейною фабрикою були укладені договори на постачання форменого одягу для військовослужбовців.

«Підрозділи Міністерства оборони до цього процесу закупівлі не залучалися. Зі свого боку наголошуємо, що у відомстві сповідується нульова толерантність до корупції», — йдеться у повідомленні.

Міноборони додало, що в усіх випадках антикорупційних дій правоохоронних органів «забезпечує всебічне сприяння досудовому розслідуванню та проводить відповідні внутрішні перевірки».

Більше про цю справу

Правоохоронці повідомили про підозру директорові підрядної організації, яка надала неякісну військову форму на понад 35 мільйонів гривень, повідомило МВС.

З переможцем державних закупівель уклали три прямих договори. Він мав поставити формений одяг на суму понад 35 мільйонів гривень, що й зробив.

Однак під час проведення лабораторних досліджень експерти встановили, що військова форма не відповідає технічним умовам і її не можна використовувати за цільовим призначенням.

Правоохоронці провели обшуки за місцем мешкання фігурантів, у їхніх автівках, офісних і виробничих приміщеннях. Для відшкодування завданих збитків на тимчасово вилучене під час обшуків майно суд наклав арешт.

Яким може бути покарання?

Директорові швейної фабрики повідомили підозру. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна. Правоохоронці продовжують збирати доказову базу для притягнення всіх причетних до «схеми».