ENRU

Міноборони РФ оприлюднило архівні документи німецько-радянської війни

Міністерство оборони Росії оприлюднило архівні документи про перші дні німецько-радянської війни.

Архіви розміщено на офіційному сайті відомства.

У документах містяться відповіді командувачів округами, арміями, командирів дивізій, які здійснювали управління в перші дні війни, на 5 основних питань, підготовлених військово-історичним управління Генерального штабу Радянської Армії.


screenshot 22june.mil.ru

Зокрема, питання:

1. Чи було доведено до військ в частині, що їх стосується план оборони державного кордону? Якщо цей план був доведений до військ, то коли і що було зроблено командуванням і військами по забезпеченню виконання цього плану?

2. З якого часу і на підставі якого розпорядження війська прикриття почали вихід на державний кордон і скільки з них було розгорнуто для оборони кордону до початку військових дій?

3. Коли було отримано розпорядження про приведення військ у бойову готовність у зв'язку з очікуваним нападом фашистської Німеччини з ранку 22 червня. Які і коли були віддані військам вказівки на виконання цього розпорядження і що було зроблено?

4. Чому велика частина артилерії корпусів і дивізій знаходилася в навчальних таборах?

5. Наскільки штаб частини був підготовлений до управління військами і в якій мірі це відбилося на веденні операцій перших днів війни?


screenshot 22june.mil.ru

Всього цикл містить понад 100 сторінок розсекречених спогадів радянських воєначальників.


screenshot 22june.mil.ru

Як передає «Інтерфакс», особливий інтерес в Міноборони викликають спогади заступника начальника розвідувального відділу штабу Прибалтійського особливого військового округу (Північно-Західного фронту) Кузьми Дерев'янка, в яких дана оцінка якості забезпечення розвідданими командування округу і фронту напередодні війни.


screenshot 22june.mil.ru

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роль Сталіна у Другій світовій війні: 10 міфів

Підписуйтесь на наш канал в Telegram