Світ

Міноборони РФ звинуватило ЗМІ в оприлюдненні особистих даних загиблого в Сирії пілота

6 лютого, 2018 12:14
Світ/Міноборони РФ звинуватило ЗМІ в оприлюдненні особистих даних загиблого в Сирії пілота
Зберегти
Вигляд
Міністерство оборони Росії звинуватило видання «Фонтанка» і журналіста Дениса Короткова в оприлюдненні особистих даних загиблого у Сирії російського пілота Романа Філіпова.

Міністерство оборони Росії звинуватило видання «Фонтанка» і журналіста Дениса Короткова в оприлюдненні особистих даних загиблого у Сирії російського пілота Романа Філіпова.

Про це пише російське видання РБК.

Водночас у «Фонтанці» заявили, що не розголошували персональної інформації льотчика. Водночас у Міноборони РФ вважають, що видання перейшло «межу дозволеного».

Чиновників обурила стаття, у якій журналісти «Фонтанки» на прикладі загиблого Романа Філіпова розповіли, як можна отримати приватні дані російського військового за допомогою його особистого номеру і дати народження.

«Використовуючи дані Романа Філіпова, які тільки-но стали відомі у результаті його героїчної смерті в оточенні терористів, дехто Д. Коротков (автор статті), який не вартий і тіні нашого офіцера, отримав доступ до його персональних фінансових звітів. Як низько треба було впасти, щоб після цього вирішити опублікувати персональні дані російського офіцера на сайті засобу масової інформації», — йдеться у повідомленні відомства для РБК.

 Натомість редакція «Фонтанки» спростувала інформацію та підкреслила, що не розкривала його особистих даних.

«Ціль нашої публікації — закрити лаз, який пропустила відповідальна за сайт прес-служба Міноборони і яку з 2014 року можуть використовувати потенційні вороги Російської Федерації», — написано у повідомленні.

3 лютого у Сирії на північному сході біля міста Ідліб збили російський штурмовик на території, що контролюється повстанцями. Пілот загинув.

Пізніше «Новая газета» заявила, що пілотом збитого у Сирії літака РФ був колишнім льотчиком з Криму.

Водночас група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) з'ясувала, що загиблий пілот Роман Філіпов не є українським льотчиком — він народився в Примор'ї.

Згодом у Міноборони Росії загиблому Роману Філіпову присвоїли звання героя Росії.

ЧИТАЙТЕ: Збитий Су-25: що відомо про загиблого в Сирії російського пілота.

/Дарина Концидайло

Більше про:
# Сирія
# Росія
Пов`язані новини