Війна

Незалежні розслідувачі спростували, що пілот збитого Су-25 у Сирії був українцем

5 лютого, 2018 14:51
Війна/Незалежні розслідувачі спростували, що пілот збитого Су-25 у Сирії був українцем
Зберегти
Вигляд
Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) з'ясувала, що загиблий пілот Роман Філіпов не є українським льотчиком — він народився в Примор'ї.

Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) з'ясувала, що загиблий пілот Роман Філіпов не є українським льотчиком — він народився в Примор'ї.

Про це CIT повідомляє в своєму телеграм-каналі.

«Нам вдалося виявити аккаунт Романа Філіпова в соціальній мережі «Однокласники». У його профілі вказано місто Владивосток, а під однією з фотографій вчора і сьогодні з'явилися скорботні коментарі», — пише CIT.

Також CIT вказує, що в 2014 році на сайті pro-samolet.ru опублікували замітку про змагання «Авіадартс-2014». В кінці згадувалися переможці торішніх змагань, серед них — команда Чернігівки Приморського краю на чолі з капітаном Романом Філіповим.

«При цьому не можна повністю виключати можливість наявності в ВКС РФ двох Романів Філіпових, обидва з яких — пілоти Су-25», — зазначає CIT.

Раніше група опублікувала фотографію документа, який знайшли в кишені у загиблого пілота. Це був рапорт про подання майора Романа Філіпова до держнагороди, складений від імені командира «змішаного авіаційного полку особливого призначення» підполковника Сергія Аксьонова.

CIT вказує, що загиблий пілот, в чиїй кишені знайшли цей документ, може бути не Романом Філіповим, а «наприклад, командир його ескадрильї, що склав рапорт про нагородження підлеглого, або навіть сам Аксьонов, від чийого імені складено рапорт».

На думку CIT, «ця інформація дозволяє з упевненістю стверджувати, що загиблий пілот Роман Філіпов був російського походження, а інформація про його службу в ВПС України не відповідає дійсності».

На фото, яке оприлюднили бойовики, помітно, що пілотом літака був майор Роман Філіпов Фото: telegram-канал Directorate 4

3 лютого стало відомо, що над територією, яку контролюють повстанці у Сирії збили російський штурмовик. Пілот загинув. За одними даними, літак уразила ракета, за іншими — він загорівся при посадці.

Росія підтвердила, що літак збили за допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу.

Після цього російські сили у Сирії вдарили по контрольованій повстанцями території у провінції Ідліб, звідки збили штурмовик Су-25.

Російське видання «Новая газета» з посиланням на власні джерела у Міноборони РФ повідомило, що пілот збитого літака був колишнім українським льотчиком з Сімферополя.

Пов`язані новини