Міністерство освіти і науки наголошує, що йдеться саме про реорганізацію Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного у Києві, а не його ліквідацію, і все відбудеться в межах законодавства.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Трохи контексту: напередодні, 24 вересня, на території коледжу поліцейські охороняли ліквідаційну комісію, яка має реорганізувати заклад, а колектив і деякі студенти намагалися завадити цьому. Без сутичок не обійшлось.

Що кажуть в Міносвіти?

Там наголошують, що реорганізація пройде шляхом приєднання коледжу як відокремленого структурного підрозділу до Національного університету фізичного виховання і спорту України.

За коледжем збережуться права фінансово-господарської самостійності, зокрема, вести окремий баланс, відкриття реєстраційного рахунку в органах державної казначейської служби з правом мати код мережі; мати печатку та штамп.

Всі здобувачі освіти, які навчаються в Олімпійському коледжі, продовжать навчання у Відокремленому структурному підрозділі «Олімпійський фаховий коледж імені Івана Піддубного Національного університету фізичного виховання і спорту України» за обраними спеціальностями та джерелами фінансування.

І тут не без політики

«Хочемо звернути увагу, що історія питання стосовно коледжу виникла не сьогодні, і не вчора. Так, коледж не відповідає вимогам законодавства, необхідним для набуття статусу коледжу в системі вищої освіти», — наголосили в МОН.

У відомстві зазначили, що учні та працівники закладу в жодному разі не повинні ставати заручниками: чи халатності адміністрації, чи особистих амбіцій окремих людей.

«МОН засуджує спроби використання учнів коледжу у політичних інтересах. Політиці не місце в освіті. МОН рішуче налаштоване на конструктивне вирішення ситуації з учасниками освітнього процесу, але точно не з тими, хто може стояти за їхніми спинами у якості диригентів», — додає відомство.

Міністерство просить правоохоронців розслідувати інцидент, який відбувся на території коледжу, та притягнути до відповідальності всіх дотичних до ескалації конфлікту та травмування людей.

У чому суть конфлікту?

2 вересня 2020 року Кабінет міністрів погодив пропозицію Міносвіти й приєднав Олімпійський коледж до Національного університету фізичного виховання і спорту з утворенням на його базі відокремленого структурного підрозділу університету, однак колектив вимагає скасувати це рішення.

Профспілка працівників та студентів коледжу звернулась до Окружного адмінсуду Києва з вимогою скасувати реорганізацію, у своєму позові вони кажуть, що рішення уряду порушує закони «Про освіту» та «Про вищу освіту».

Поділитись: