Борг Міністерства освіти та науки перед Укрзалізницею за перевезення студентів закладів вищої освіти та учнів професійних закладів освіти становить понад 1 млрд гривень.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Зазначається, що Укрзалізниця та відомство щороку укладають договори про компенсацію пільгового перевезення студентів, але сума цих компенсацій значно менша за необхідну.

Зокрема, держбюджетом у 2018-2019 роках Міносвіти передбачало лише 36 млн грн коштів на відшкодування Укрзалізниці, а послуг з пільгового перевезення надали майже на 500 млн грн.

Де взяти кошти?

В Укрзалізниці наголошують, що за попередніми розрахунками витрати на пільгове перевезення студентів у 2021 році становитимуть 322 млн грн.

Тому компанія звернулася до Верховної Ради, прем’єр-міністра, Міністерства освіти та науки та Міністерства фінансів — просить передбачити у бюджеті на наступний рік кошти на компенсацію цих витрат та кошти на відшкодування заборгованості Міносвіти.

В Укрзалізниці наголошують, що борги перед нею можуть призвести до зниження можливості оновлювати рухомий склад, призначати нові поїзди та розширювати географію маршрутів.

Поділитись: