Життя / Соціальний захист

Мінсоцполітики доопрацює законопроект про зміну сплати ЄСВ

Верховна Рада
Життя/Соціальний захист/Мінсоцполітики доопрацює законопроект про зміну сплати ЄСВ
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві соціальної політики повідомили, що доопрацюють законопроект, який запровадить зміни до системи нарахування та сплати єдиного соціального внеску за працівників, що мають великі зарплати.

«Міністерством доопрацьовується законопроект, спрямований на вирішення питань збору ЄСВ, легалізації заробітної плати, ліквідації механізмів ухилення від сплати ЄСВ, які є актуальними, оскільки з цих надходжень сплачуються пенсії та інші соціальні виплати», — повідомив заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір під час засідання профільного комітету парламенту.

Зокрема, Мінсоцполітики пропонує скасувати верхню межу розміру заробітної плати, з якої розраховується ЄСВ.

«Сьогодні на 10 працівників припадає 11 пенсіонерів. Якщо не буде сплати ЄСВ, то говорити про майбутню щорічну індексацію пенсій буде вкрай важко», — повідомив очільник Пенсійного фонду Євгеній Капіус.

Зараз в Україні діє обмеження щодо розміру відрахування ЄСВ: для заробітних плат, які перевищують розмір 15 мінімальних зарплат (сьогодні 55,8 тисячі гривень) сплата ЄСВ розраховується лише з цих 55,8 тисячі гривень. Тобто, якщо особа отримує 100 тисяч гривень зарплати, ЄСВ у розмірі 22%, стягується лише з 55,8 тисячі гривень. Решта 44,2 тисячі не оподатковуються.

В уряді пропонують підняти максимальний поріг з 15 до 25 мінімальних зарплат (сьогодні 104,3 тисячі гривень).

Проти такого рішення вже виступила низка бізнес-асоціацій, експертів, а також Мінекономіки. Вони вважають, що такі зміни призведуть до збільшення податкового тиску на чесний бізнес, в той час як тих підприємства, які ухилялись від сплати ЄСВ, законопроект не стосуватиметься.

Більше про:
# ЄСВ
# пенсії
Пов`язані новини